Yiğit Kalafatoğlu

Program Director, President at Utopic Farm Agency

Yiğit Kalafatoğlu

Program Director, President at Utopic Farm Agency
info@utopicfarm.com

HAKKINDA

Akademik Geçmişi

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nde Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yan dalı ile birlikte tamamlayan Yiğit Kalafatoğlu, “Elektronik Ortamda İtibar Yönetimi” konulu tezi ile Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden 2010 yılında mezun oldu. Aynı yıl “Sosyal Medya ve E-Pazarlama ile İlişkisi” isimli bir e-kitap yayınladı.

2010 yılında eğitime başlayan ve Türkiye’de bir ilk olan Kadir Has Üniversitesi – Sosyal Medya Akademisi’nin kurucuları arasında yer aldı. 4 yıl boyunca toplamda 10 dönem bu programı yönetti ve bugüne kadar 300’den fazla dijital pazarlama profeyonelinin sektöre kazandırılmasında etkin rol üstlendi.

2012 itibariyle; akademik kariyerine BİLGİ Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, İletişim Bilimleri Doktora Programı’nda devam etmekte olan Kalafatoğlu, 2014 yılında “Pazarlamada Olası Paradigma Kayması: Nesnelerin İnterneti” isimli bir makale kaleme aldı.

Kalafatoğlu bugün halen, “Kadir Has Üniversitesi – Sosyal Medya Akademisi” Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde Bilgi ve Inovasyon MBA, Yeditepe Üniversitesi (MBA) programlarında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çeşitli dersler vermektedir.

Sektörel Geçmişi

Kalafatoğlu, 2006 yılından beri çeşitli interaktif ajanslarda stratejist ve proje yöneticisi olarak görev yaptı ve bu süre boyunca yerli ve yabancı bir çok marka ile tanışma fırsatı buldu. Reklamcılık ve kitle iletişimi ile ilgili fikirlerini paylaşmak için 2005 yılında açtığı kişisel blogu yicit.com: “Reklam, Medya, Poetika” ile 2009 yılı Blog Ödülleri yarışmasında kişisel bloglar kategorisi birincisi seçildi.

2009 yılında, Türkiye’nin sosyal medya alanındaki ilk ajanslarından olan “Dijitalize Tam Hizmet Reklam Ajansı” Utopic Farm‘ın kuruluşunda yer alan Yiğit Kalafatoğlu, bugün itibariyle hizmet alanını genişleten ve “dijitalize tam hizmet reklam ajansı” haline gelen Utopic Farm’da  Başkan Yardımcısı olarak yöneticilik görevini sürdürmekte.

VERDİĞİ DERSLER

AÇILIŞ KONUŞMASI

10:00 - 11:00
Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü